Vinisfera

Winnica Saint Vincent

To winiarskie przedsięwzięcie należy do firmy Agronomik Polska s. z.o.o. – dystrybutora maszyn rolniczych. Firma prowadzi również gospodarstwo rolne o powierzchni około 250 ha plus uprawy, w skład których wchodzi 5-hektarowa winnica.

To winiarskie przedsięwzięcie należy do firmy Agronomik Polska s. z.o.o. – dystrybutora maszyn rolniczych. Firma prowadzi również gospodarstwo rolne o powierzchni około 250 ha plus uprawy.
Agronomik jest oparty na kapitale francuskim, stąd współwłaścicielami i głównymi opiekunami winnicy są Francuzi. Projekt działa pod nadzorem Jeana Mulot, który w Borowie Wielkim co prawda nie mieszka, ale stara się w winiarni być jak najczęściej.
W maju 2013 roku nastąpiło oficjalne otwarcie Winnicy San Vincent i uruchomienie sprzedaży, ale winiarnia funkcjonuje już od 2009 roku. Właściciele przeprowadzili badania przy pomocy renomowanego winiarza Gilberta Geoffroy`a. Wykazały one, że w miejscu zaplanowanej winnicy, mimo pewnego ryzyka przymrozków, można rozpocząć uprawę.


Winnica Saint Vincent (© fot. Winiarz Zielonogórski)

Zasadzono 5 hektarów winnic. Wśród upraw znalazły się odmiany białe: riesling, gewurztraminer, pinot gris, muscat ottonel; z czerwonych regent i pinot noir (rozstaw nasadzeń 3 x 1 m).
Pierwsze zbiory przeprowadzono w 2012 roku, w tym samym roku zarejestrowano też winnicę w Agencji Rynku Rolnego.
Winnica Saint Vincent na początku swojej oficjalnej działalności zaoferowała wina Riesling 2012, Cuvee Słoneczne 2012 (kupaż gewurztraminera, pinot gris, muscata ottonela), Regent 2012 i Cuvee Jutrzenka 2012 – niech nie zmyli Państwa nazwa wina, bo jest to kupaż regenta i pinot noir.

Kontakt:
Winnica Saint Vincent
Borów Wielki 57E
67-124 Nowe Miasteczko
woj. lubuskie

Renata Wiśniewska, tel.695166343
e-mail:
renata@agronomik.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT