Vinisfera

Winnica Smuga

Winnica powstała w 2002 roku, zajmuje obszar 0,25 ha. Znajduje się około 260 metrów nad poziomem morza. To płaskowyż wznoszący się 30 metrów nad dolinami rzek Olza i Szotkówka. Gleby są piaszczyste. Wśród uprawianych odmian winorośli znajdują się miedzy innymi: Rondo, Leon Millot, Cascade, Gołubok.

Winnica powstała w 2002 roku, ma powierzchnię 0,25ha. Znajduje się około 260 metrów nad poziomem morza. To płaskowyż wznoszący się 30 metrów nad dolinami rzek Olza i Szotkówka. Gleby są piaszczyste. Wśród uprawianych odmian winorośli znajdują się miedzy innymi: Rondo, Leon Millot, Cascade, Gołubok, Zweigelt, Heridan, Regent, Muscat Odeski, Sibera, Seyval Blanc, Hibernal, Aurora, Gocseji Zamatos, Alden, Iliczewski Rannny, Marechal Foch, Biona, Bianka, Swenson Red, Agat Doński, Jutrzenka, Perła Zali.

Jak pisze właściciel: „W roku 1990 zaczęła się moja przygoda z winem i winoroślami od jednej sadzonki przywiezionej z Niemiec. Później była mała winnica około 20 sztuk winorośli. W roku 2002 postanowiłem założyć eksperymentalnie większą, 5-arową winnicę. Zakupiłem kilkanaście odmian od Pana Myśliwca z Jasła. W następnych latach w miarę możliwości powiększałem winnicę i obecnie posiadam około 550 sztuk winorośli na 25 arowej działce. Jestem obecnie na emeryturze i razem z synem planujemy powiększyć winnice do 0.5ha i obsadzić 2-3 odmiany białej winorośli (Hibernal, Muscat, Sibera).

Planuję również rozpowszechnianie uprawy winorośli i winnictwa w mojej gminie Godów. W mojej okolicy powstało ostatnio 6 małych winnic. Chcemy rozwijać swoje umiejętności w produkowaniu dobrej jakości win”.

Kontakt:
Winnica Smuga
Jerzy Borek i Paweł Borek
Gołkowice ul Sobieskiego 27
gmina: Godów, powiat: Wodzisławski, województwo: Śląskie
Tel kom: 513 188 406 lub 500 655 194
e-mail: pawel199111@vp.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT