Vinisfera

Winnica Spisz

Winnica powstała w 2006 roku. Obecna powierzchnia to 0,7 hektara. Właściciele prowadzą gospodarstwo agroturystyczne. To świetne miejsce na degustacje wina, bierny i aktywny odpoczynek.

Przygoda właścicieli – Andrzeja i Elżbiety Jacheraz – z winoroślą zaczęła się 2006 roku, kiedy to posadzili kilka pierwszych winorośli w miejscowości Łapsze Niżne. Następnie, co roku dosadzali kolejne krzewy, dziś nasadzenia mają powierzchnię 0,7 ha. Nazwa winnicy pochodzi od nazwy Polskiego Spisza, regionu na którym się znajduje.
Ze względu na znaczną wysokość n.p.m. zasadzono odmiany wcześnie dojrzewające i cechujące się znaczną mrozoodpornością, takie jak: (czerwone) varajane sinine, leon millot, marechal foch, zilga oraz (białe) Aurora. Winnica leży na południowym stoku, powyżej otaczającego go terenu, osłonięta jest od północy i zachodu lasem, gdzie dobrze jest chroniona od wiosennych przymrozków.

Włąściciele prowadzą także agroturystykę. Mają do wynajęcia pięć komfortowo urządzonych pokoi  z łazienkami, dużą salę (gdzie można skosztować wina) i altanę biesiadną z grillem i komikiem.
Ceny noclegów to 30-35 zł od osoby za dobę.

Miejsce stanowi doskonały punkt wypadowy do największych atrakcji turystycznych Pienin, Podhala i Gorc. Warunki terenowe jak i klimatyczne sprzyjają turystyce zarówno latem jak i zimą. W okolicy znajduje się kilka stacji narciarskich. Najbliższa oddalona jest o  3 km. Są to: Polana Sosny w Niedzicy, dalej Czorsztyn-Ski i Kotelnica Białczańska. Latem można popływać w pobliskim Zalewie Czorsztyńskim z widokiem na Zamek Dunajec w Niedzicy jak i Czorsztyński. Bardziej aktywni mogą wybrać się na rowery czy w góry. Najbliższe – Trzy Korony, Sokolica, znajdujące się w paśmie Pienin są do zdobycia przez osoby w każdym wieku. Jest tu i inna, słynna atrakcja – spływ Przełomem Dunajca (długość spływu wynosi 15 km).

Kontakt:
Winnica Spisz
Andrzej, Elżbieta Jachera
Ul.Długa 174
34-442 Łapsze Niżne
Telefony ;182659214, 509503154, 507023799
https://www.facebook.com/winnicaspisz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT