Vinisfera

Winnica StaroWieyska

To mała winnica, ma 2 ary (docelowo będzie mieć 4 ary) położona na południowy-zachód, 22 km od Warszawy, w miejscowości Stara Wieś. Nasadzeń dokonano w 2016 roku. Posadzone zostały cztery odmiany winorośli: rondo, regent, cabernet cortis oraz bianca.

To mała winnica, ma 2 ary (docelowo będzie mieć 4 ary) położona na południowy-zachód, 22 km od Warszawy, w miejscowości Stara Wieś. Teren jest od południa pochylony lekko w stronę rzeki, rzędy winorośli ustawione dokładnie w kierunku północ-południe. Gleba wierzchnia jest lekka, żyzna. W połowie odległości do rzeki wystepuje czarnoziem, natomiast na całej powierzchni poniżej 1 metra występuje ił oraz glina.


Winnica StaroWieyska

Pomysł na winnicę narodził się w 2002 roku, kiedy właściciel wyjechał na kontrakt do Włoch. Tam, w gminie Piombino (Toskania), miał okazję oglądać małe, przydomowe winnice i przekonać się jak smakuje prawdziwe wino.
Decyzja o zalożeniu winnicy zapadła w 2014 roku, a realizacja nastąpiła wiosną 2016 roku. Posadzone zostały cztery odmiany winorośli: rondo, regent, cabernet cortis oraz bianca. Pierwszy, w pełni organiczny zbiór przewidziany jest w 2018 roku.

Kontakt:
Winnica StaroWieyska
Zbigniew Piętka
Stara Wieś (woj. mazowieckie pow. Pruszków, gm.Nadarzyn)
Tel. 514 928 990

ZapiszZapisz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT