Vinisfera

Winnica Tabu

To najprawdopodobniej najbardziej wysunięta na południe winnica w Małopolsce. Nie jest duża – około 600 krzewów winorośli posadzonych jakby na przekór lokalnej sadowniczej tradycji. Uprawia się rondo, regent, bolero, muscaty, krystaly i solaris. W 2014 roku wybudowano piwnicę do przechowywania wina.

Oddajmy głos właścicielowi. „Nie wiem czy to już winnica czy namiastka winnicy. Powstała w 2004 roku. Około 600 krzewów winorośli posadzonych jakby na przekór lokalnej sadowniczej tradycji.
Rondo, Regent, Bolero, dwa czarne muscaty, Krystaly, Solaris i kilka rodzaji białych muscatów, to odmiany winorośli, z których próbuje się wytwarzać wino.


Winnica Tabu

Winnica położona jest w miejscowości Jazowsko (Gmina Łącko) nieopodal malowniczego przełomu rzeki Dunajec. Najprawdopodobniej jest to najbardziej wysunięta na południe winnica w Małopolsce.
Wszystkie prace związane z uprawą i wytwarzaniem wina wykonywane są ręcznie, daje to gwarancję pozyskiwania najbardziej wartościowego surowca na wino. W 2014 roku wybudowaliśmy piwniczkę do przechowywania wina. Nie planujemy powiększania winnicy gdyż przy wykonywaniu wszelkich prac ręcznie, doprowadziłoby to do samozagłady właścicieli…”.

Kontakt;
Winnica TABU
Irena i Tadeusz Bugańscy
33–389 Jazowsko 257
tel. 501 724 067

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT