Vinisfera

Winnica Warmińska

Skajboty to malownicza miejscowość położona  w województwie Warmińsko Mazurskim, wśród unikalnych jezior i lasów, 13 km od  Olsztyna. Położona w tej miejscowości „Warmińska Winnica” położona jest w ekspresyjnej, 5-hektarowej pradolinie jeziora , na pograniczu lasu, jeziora Bogdańskiego i rzeki Kiermas.

Skajboty to malownicza miejscowość położona  w województwie Warmińsko Mazurskim, wśród unikalnych jezior i lasów, 13 km od  Olsztyna. Założył je Henryk z Łajs zasadźca Barczewa, oraz brat Jana założyciela Olsztyna. Przywilej założenia wsi został podpisany 11 listopada 1362r. Dnia 27 maja 1487r. miejscowość została wykupiona przez kanoników od jedynej spadkobierczyni – Sophii, wdowy po Michale Schaybot,. W pierwotnej postaci wieś zajmowała obszar 60 łanów (około 1039 hektarów). Nazwę wieś otrzymała od stanowego przywódcy Balthasara Skaiboth, który odgrywał dużą rolę podczas wojny trzynastoletniej. W przeciągu wieków nazwa jednak ulegała metamorfozie, od Skaiboth, przez Skaibutis, Skaibutai, Scayboth, Scayboten, czy  Skajwot i Skaibotten, aż do obecnych Skajbot.
Wieś graniczy z Jeziorem Bogdańskim, przez które przepływa rzeka Kiermas, szlak niezapomnianych spływów kajakowych. Okolica  słynie z śródpolnych oczek wodnych i bagien, które stanowią naturalną ostoję dla dzikich zwierząt i rzadko spotykanych gatunków  ptaków. Otaczające ją lasy zamieszkują między innymi: łosie, wilki, jelenie, sarny, dziki, lisy, zające, borsuki, tchórze, wydry, bobry, jenoty; orzeł bielik, rybołów, jastrząb, czapla siwa, kosy, sójki, kuropatwy, żurawie (mają na naszym terenie lęgowiska w czasie letnim), bociany, dzikie kaczki, dudek.

Warmińska winnica położona jest w ekspresyjnej, 5-hektarowej pradolinie jeziora, na pograniczu lasu, jeziora Bogdańskiego i rzeki Kiermas. W   winnicy ze szlachetnych szczepów winorośli (m.in. rondo, muskat, bianka, jutrzenka)  produkujemy wino pod własną marką Herkus Monte, które serwujemy gościom. Winorośl dorasta na żyznej iłowej glebie, w pradolinie jeziora Bogdańskiego, gdzie panuje specyficzny mikroklimat. Warunki te stwarzają niepowtarzalny smak i aromat wina Herkus Monte. W zależności od pory roku goście mogą uczestniczyć w winobraniu i
szeregu atrakcji z tym związanych, między innymi obserwować poszczególne etapy winifikacji oraz zwiedzać piwniczkę, degustując nasze regionalne wina.
Do dyspozycji gości oddajemy dwa domy mieszkalne,  domki letniskowe  i  pole namiotowe. Zarówno domy jak i domki są komfortowo wyposażone. Dla gości dostępna jest  nagłośniona sala rozrywkowa z barem, stołem do bilardu i rzutkami.
Na terenie posesji znajdują się zarybione stawy, ogrody, sad, łąka. Nasi goście mogą korzystać m.in. z  kajaków, łódek, rowerów, grilla i basenu z leżakami do opalania. Możliwa jest organizacja fakultatywnych wycieczek krajoznawczych, kuligów, imprez integracyjnych i okolicznościowych.

Baza noclegowa:
Dom  „Gościniec”
– na parterze: salonik z kominkiem, aneksem kuchennym, garderobą i  WC;
– na piętrze: dwie sypialnie i łazienka;
– duży balkon  z urokliwym  widokiem na jezioro Bogdańskie;
– taras – podcienie;
– duży, otoczony świerkami trawnik z miejscem zabaw dla dzieci
W domu przewidziano 8 miejsc do spania.

Dom „Warmiński”
– urządzony  w standardzie  luksusowego apartamentu
– na parterze: obszerna, luksusowo wyposażona kuchnia; łazienka;  duża
sypialnia z podwójnym łożem; salon z kominkiem i  jadalnią;
–  weranda z wyjściem do ogrodu różanego z fontanną i miejscem do odpoczynku.
– na piętrze; trzy sypialnie, łazienka z kabiną do masażu,  jadalnia z
aneksem kuchennym.
– balkon-weranda  z pięknym  widokiem na jezioro Bogdańskie
 –  letnia jadalnia w otoczeniu zieleni z wyjściem z kuchni.
W domu przewidziano 10 miejsc do spania, w każdym pokoju możliwe jest
dostawienie dodatkowych miejsc.

Domki: Kłobukowa Chata i Herkusowa Chata
 – na parterze: weranda z widokiem na jezioro, salonik z kominkiem,
aneksem kuchennym, łazienka  z kabiną prysznicową .
 – na piętrze: dwie sypialnie.
W każdym z domków przewidziano po 4 miejsca do spania, z możliwością dostawki.

Kontakt:
Winnica Warmińska
Marta Michaluk
661888801
e-mail: warminskawinnica@gmail.com
www.warminskawinnica.pl

Współrzędne GPS: N 53°46`50.16″ E 20°39`20.55″

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT