Vinisfera

Winnica Wspólna Droga

Aneta Dmowska i Arkadiusz Albrechowicz doskonale wiedzą jakie wino im smakuje, jakie chcieliby produkować i jakim częstować swoich gości oraz klientów. Dlatego Winnica Wspólna Droga to wyłącznie vitis vinifera. Tak sobie postanowili i tego się trzymają.

Wino jest najpotężniejszym spośród napojów, najsmaczniejszym spośród lekarstw i najprzyjemniejszym spośród potraw”… mając na uwadze aforyzm Plutracha – właściciele Winnicy Wspólna Droga zakasali rękawy i postanowili się z tą magiczną materią zmierzyć. Aneta Dmowska i Arkadiusz Albrechowicz doskonale wiedzą jakie wino im smakuje, jakie chcieliby produkować i jakim częstować swoich gości oraz klientów. Dlatego Winnica Wspólna Droga to wyłącznie vitis vinifera. Tak sobie postanowili i tego się trzymają.

W tej chwili winnica liczy około tysiąca krzewów – pinot gris, pinot blanc, zweigelt. W planach jest powiększenie winnicy o kolejne nasadzenia oraz nowe odmiany. Winnica Wspólna Droga jest bardzo młoda, jednak właściciele zdobywają doświadczenie winiarskie już od ponad 6 lat. Pracowali przy uprawie winorośli, podróżowali zwiedzając winnice na południu Europy, czytali fachowe publikacje, brali udział w szkoleniach itp… Mają na koncie medal na ENOEXPO za wykonane autorskie wino.
Aneta i Arek doskonale wiedzą, że stworzenie dobrego wina to miesiące ciężkiej pracy najpierw w polu a następnie w piwnicy. Dlatego oprócz wyboru miejsca pod uprawę zadbali o doskonałe warunki  produkcji oraz przechowywania.
Zainwestowali w dobry sprzęt oraz profesjonalne piwnice. Przede wszystkim jednak uzbroili się w gigantyczne pokłady pokory i cierpliwości. Postanowili, że nie zależy im na szybkim efekcie i sukcesie komercyjnym ale na tworzeniu wina „z serca”, takiego z którego będą dumni, bo się przy jego produkcji zmęczą, zmoczą, wypocą i pobrudzą.


Aneta i Arek czyli Winnica Wspólna Droga

Wszystkie etapy produkcji wykonują samodzielnie oraz razem podejmują decyzje co do losów już gotowego wina. Tworzą produkt w 100% autorski co jest często powodem do wielkiej dumy, ale czasem trzeba umieć wziąć porażkę na swoje barki.
Właściciele nie ukrywają, że nadal się uczą, chętnie i z pokorą podglądają kolegów winiarzy z większym doświadczeniem oraz czerpią z ich rad. A jest kogo podglądać, ponieważ w Stowarzyszeniu Małopolskiego Przełomu Wisły doświadczonych od lat specjalistów z pasją nie brakuje. Anecie i Arkowi pomaga bardzo miejsce, które sobie pod winnicę wyszukali. Nie był to łatwy i szybki proces – szukanie idealnej działki trwało prawie 2 lata.
Winnica Wspólna Droga jest zlokalizowana w Lesie Stockim 6 w rejonie Małopolskiego Przełomu Wisły, w pobliżu Kazimierza Dolnego. Produkowane tu wino swój wyjątkowy smak zawdzięcza żyznym glebom lessowym powstałym ok. 50 mln lat temu.

Winnicę i winiarnię można zwiedzać po uprzednim kontakcie telefonicznym lub mailowym.
Istnieje możliwość degustacji i zakupu win.

Kontakt:
Winnica Wspólna Droga
email: winoicydr@vp.pl
Tel: (Arek) 696-452-381
Tel: (Aneta) 504-077-564

Położenie winnicy, GPS: 51.349098, 22.061209.
ZapiszZapiszZapiszZapisz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT