Vinisfera

Winnice Kojder

Winnice Kojder to przedsięwzięcie rodzinne. Winnice znajdują się w okolicy Szczecina, w województwie Zachodniopomorskim. Dokładniej, zlokalizowane są w miejscowości Babinek (gmina Bielice), w Otulinie Szczecińskiego Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa”.

Winnice Kojder to przedsięwzięcie rodzinne. Prowadzone jest przez rodzeństwo – Annę i Artura, jednakże bez wsparcia pozostałych członków rodziny byłoby to niemożliwe. Na co dzień w uprawie winorośli pomagają zarówno dziadkowie, jak i rodzice.

Winnice znajdują się w województwie Zachodniopomorskim, w okolicy Szczecina. Dokładniej, zlokalizowane są w miejscowości Babinek (gmina Bielice), w Otulinie Szczecińskiego Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa”.

Dlaczego winiarstwo?
Założenie własnej winnicy od zawsze było marzeniem naszego taty. Rodzice w dzieciństwie zabierali nas na wakacje do jednego z najstarszych regionów winiarskich na świecie, do Włoch. Tam po raz pierwszy na własne oczy mogliśmy zobaczyć winnice. Można powiedzieć, że to właśnie rodzice zarazili nas pasją do winiarstwa.
Pierwsze nasadzenia powstały 2015 roku na powierzchni 2 hektarów. Aktualnie winorośl uprawimay na 5 hektarach. Docelowo planujemy zwiększyć obszar uprawy do 25 hektarów. Obecnie na naszej winnicy rosną takie szczepy, jak solaris, souvignier gris, muscaris i johanniter. Poza tym mamy również czerwone odmiany – cabernet cortis i rondo.

Postawiliśmy na ekologiczny system uprawy, by zapewnić jak najlepsze warunki rozwoju dla winorośli. Od początku nie stosujemy chemicznych środków ochrony roślin ani syntetycznych nawozów. Wszystko po to, by nie zakłócać naturalnej harmonii, która sprzyja powstawaniu unikalnych aromatów i smaków. Ponadto do wyrobu wina używamy ekologicznych drożdży posiadających również certyfikat Vegan. Od 2017 roku jako pierwsi i jedyni w Polsce jesteśmy członkami prestiżowej organizacji ECOVIN.

Kontakt:
Winnica Kojder
Lokalizacja
Winnica:
Babinek 30,
74-202 Bielice

Biuro:
Gryfińska 37 B
74-105 Pniewo

Telefon:
Anna Kojder – 509 902 432
Artur Kojder – 501 082 779
E-mail:
info@winnicekojder.pl
anna@winnicekojder.pl
artur@winnicekojder.pl

www: winnicekojder.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT