Vinisfera

Winnice Pradoliny

Winnice Pradoliny, to jedna z pierwszych w Polsce certyfikowana winnica ekologiczna z „zielonym listkiem”, w której to uprawie nie stosuje się herbicydów, pestycydów, środków ochrony roślin

Winnice Pradoliny, to jedna z pierwszych w Polsce certyfikowana winnica ekologiczna z „zielonym listkiem”, w której to uprawie nie stosuje się herbicydów, pestycydów, środków ochrony roślin i innych toksycznych środków. Jej właścicele, codziennie żyjąc uprawą winorośli, dbając o zdrowie roślin a także pasją do produkcji wina w sposób naturalny, dbając o jego jakość i właściwości zdrowotne, zdecydowali, że produkcja ekologiczna jest najodpowiedniejsza formą zaangażowania w rynek wina. Ich doświadczenie z produktami eko jest duże, od kilkunastu lat zajmują się produkcją żywności ekologicznej, sąkonsumentami produktów ekologicznych i nie wyobrażają sobie braku możliwości wypicia do kolacji kieliszka dobrego ekologicznego wina, szczególnie z własnej winnicy.

Winnice Pradoliny powstały w 2014 roku jako część gospodarstwa ekologicznego produkującego owoce. Areał nasadzeń winorośli  w 2019 roku obejmuje 3,3 ha, głównie odmian niemieckich, m. in.: solaris, regent, riesling, johanniter, seyval blanc, ale także zweigelt i chardonnay. Winnica nieustannie się rozwija, pojawiają się nowe nasadzenia, nowe odmiany winorośli a oferta win ekologicznych ciągle się poszerza.
Zarówno winnica jak i winiarnia zlokalizowane są w miejscowości Trzciana, 13 km od Rzeszowa w malowniczej, lokalizacji z widokiem na Rzeszów i okoliczne miejscowości. Na ten moment winiarnia nie posiada rozwiniętej infrastruktury enoturystycznej, jednakże w sezonie letnim przyjmuje grupy odwiedzających na degustację i oprowadzenie po winnicy. Konieczny jest wcześniejszy kontakt.

Winnica specjalizuje się w produkcji mocno wybarwionych, intensywnych w smaku i o niskiej kwasowości wytrawnych win czerwonych a także lekkich, aromatycznych półwytrawnych białych oraz różowych win ekologicznych.
Wina ekologiczne dostępne są w sprzedaży w sklepach ze zdrową żywnością w całej Polsce, wybranych sklepach z winami i restauracjach.
Zapraszamy do odwiedzenia profilu winiarni na instagramie lub facebooku, skąd na bieżąco dowiecie się jak wygląda winnica i jakie prace w niej aktualnie trwają.

Kontakt:
Winnice Pradoliny
Mateusz Radek
Trzciana 1,
36-071 Trzciana
www.winnicepradoliny.pl
+48 694 969 329

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT