Vinisfera

XVI Konwent Polskich Winiarzy – zapowiedź

W dniach 24–26 listopada 2023 r. serce polskiego winiarstwa będzie biło w Poznaniu. Na mocy porozumienia między Polskim Instytutem Winorośli i Wina a Wielkopolskim Stowarzyszeniem Winiarzy tegoroczny Konwent Polskich Winiarzy odbędzie się właśnie w tym mieście a zorganizuje go wielkopolskie stowarzyszenie. Będzie to 16. edycja Konwentu, dorocznego spotkania branżowego winiarzy i winogrodników, któremu towarzyszą wymiana doświadczeń, zdobywanie wiedzy i zacieśnianie branżowych kontaktów.
To doskonała okazja nie tylko o charakterze towarzyskim, ale przede wszystkim do rozmów na tematy dla winiarzy najistotniejsze – o kwestiach prawnych, uprawie winorośli czy niuansach procesu produkcji wina.
Jak podkreślają Organizatorzy, tegoroczna edycja to powrót do najlepszych praktyk Konwentu. – Stawiamy przede wszystkim na aspekt edukacyjny i merytorykę. Nasz program to odpowiedź na realne potrzeby polskich winiarzy – mówi Maciej Krystowski, prezes zarządu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Winiarzy.

Jedna z edycji Konwentu Polskich Winiarzy (fot. M. Kapczyński)

Program Konwentu został podzielony na kilka obszernych bloków tematycznych. W trakcie wydarzenia przyjrzymy się: kontrolom na winnicy (kto, kiedy i co może, a także interpretacjom przepisów prawnych na przykładach – uwaga! przewidziany jest udział przedstawicieli instytucji kontrolujących); ekologii w winnicy; ochronie winorośli przed chorobami i szkodnikami, w tym z użyciem preparatów ekologicznych; zagadnieniu stabilizacji wina i jego siarkowaniu. Będzie także możliwość wzięcia udziału w bardzo interesującej, wąsko zdefiniowanej degustacji komentowanej.

Jeszcze do 15 września winiarze mogą zgłaszać swoje propozycje zagadnień. Jeśli jakiś temat jest szczególnie ważny i palący, prosimy o wiadomość na: konwent@instytutwina.pl lub telefon pod numerami: 609-610-000 Maciej Krystowski lub 501-550-674 Paweł Pawlik. Organizatorzy chętnie pochylą się nad Waszymi problemami.

Niedługo ogłoszony zostanie dokładny program Konwentu, o czym oczywiście poinformujemy.

Vinisfera objęła wydarzenie patronatem medialnym

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT