Vinisfera

Czerwiec 2023 – niepodzielne panowanie Króla Rieslinga!

To już dziewiąta, organizowana przez Niemiecki Instytut Wina, ogólnopolska akcja „Riesling Weeks”, która w tym roku trwać będzie przez cały czerwiec.

Celem akcji jest promocja jakościowego niemieckiego rieslinga i innych win z Niemiec. W tym okresie będzie można skosztować niemieckich rieslingów w specjalnych cenach, podczas ciekawych spotkań w wyjątkowych miejscach.
Miejsca biorące udział w „Riesling Weeks 2023” przygotowały moc atrakcji: promocje cenowe, warsztaty winiarskie, specjalne karty menu, pakiety, konkursy.
W tym roku akcja będzie przeprowadzona w ponad 400 lokalizacjach w wielu miastach Polski. Strona www.rieslingweeks.pl pomoże znaleźć restaurację, sklep oferujące wyselekcjonowane wina niemieckie w promocyjnych cenach a także wydarzenia organizowane przez partnerów.

Ponad 2 000 lat tradycji winiarstwa niemieckiego, ekologiczne metody upraw, najnowocześniejsze wyposażenie piwnic, wysoka jakość, czynią z niemieckich winiarzy awangardę w dziedzinie współczesnej produkcji win. Lekkie i świeże niemieckie wina cieszą się coraz większym zainteresowaniem konsumentów na całym świecie, a Riesling i Burgundery są przy tym oczywiście wizytówką.
Riesling jest jedną z najznakomitszych odmian białych winorośli. Pokazuje swe mocne strony we wszystkich możliwych odsłonach: jako musujący Sekt, lekkie wino Kabinett, szlachetne Spätlese. Dostępny jest w każdym stylu: od wytrawnego, przez półwytrawne, po słodkie. Riesling jest świetnym towarzyszem wielu potraw, w szczególności dań z ryb, drobiu, dań kuchni azjatyckiej i deserów. Niemcy są największym producentem rieslinga na świecie. Powierzchnia upraw wynosi ponad 24.049 tys. ha, co stanowi ok. 60% uprawy tej winorośli na ziemi. Najwięcej rieslinga uprawia się w regionach Palatynatu, Mozeli i Hesji Nadreńskiej.

Letnia akcja promocyjna rieslinga „Riesling Weeks 2023” jest organizowana przez Niemiecki Instytut Wina – organizację działającą na rzecz promocji wina niemieckiego.

Zapraszamy miłośników wina do skosztowania najlepszych niemieckich rieslingów!
Media społecznościowe: Facebook, Instagram
Oficjalne hasztagi: #rieslingweeks2023 #tygodnierieslinga2023 #królriesling #rieslingrocks #rieslingweeks #Tygodnierieslinga

Partner akcji: Winterhalter.
Partnerzy medialni: Czas Wina, Ferment pismo o winie, Food Service, Fine Bite, Stowarzyszenie Kobiety i Wino, Restauracja, Radio Kulinarne, Trybuszon, Vinisfera, Winicjatywa.

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT