Vinisfera

O mnie

Jestem dziennikarzem i krytykiem winiarskim, byłem/jestem współpracownikiem Magazynu WINO, Czasu Wina i innych pism branżowych (Rynki Alkoholowe, Kuchnia, Magazyn USTA) oraz lifestylowych (Top Class, SpaEden, AllInclusive i in.). Współpracowałem także z internetowym serwisem Polskiego Radia (dział turystyki i kulinariów). Publikowałem na stronach Enotime – włoskiego portalu internetowego poświęconego winu. Prowadziłem również autorską, winiarską rubrykę w serwisach Wirtualnej Polski. Poza tym, jako juror, regularnie biorę udział w różnych zagranicznych i polskich konkursach winiarskich (m.in. Vinitaly, Concours Mondial de Bruxelles, Vinoforum, Vinaria, Vinul.ro, Enoexpo, Orszagos Borverseny). Należę również do międzynarodowej organizacji zrzeszającej dziennikarzy i specjalistów z branży alkoholowej – International Federation of Wine and Spirits Journalists and Writers (FIJEV).
W roku 2015 „Magazyn Wino” wyróżnił mnie nagrodą Grand Prix w kategorii „promocja kultury wina w Polsce”. W roku 2018 zostałem nagrodzony przez Kapitułę Nagrody Świętego Marcina za „za wyjątkowe zasługi w dziedzinie promocji polskiego wina”.

Od połowy lat 90. lat zajmuję się winem. Zdobywałem doświadczenia na różnych poziomach i w różnych sektorach tej branży. Dziś – piszę, oceniam, sędziuję, prowadzę winiarskie kursy i szkolenia. Zajmuję się również monitorowaniem rynku winiarskiego i promowaniem kultury picia wina w Polsce. Od 2009 roku jestem członkiem Polskiego Instytutu Winorośli i Wina (członek zarządu). Jestem, m. in. konsultantem merytorycznym i przewodniczącym jury podczas Konkursu Winiarskiego Targów Enoexpo oraz przewodniczacym i moderatorem prac jury podczas corocznego konkursu  Degustacji Wódek Czystych organizowanego przez redakcję Rynków Alkoholowych w Toruniu.

Serwis Vinisfera patronatem medialnym objął wiele ważnych wydarzeń i imprez winiarskich a także wydawnictw o tej tematyce (np. książkę Kevina Zraly’ego „Kurs wiedzy o winie” czy „Leksykon alkoholi” Wojciecha Gogolińskiego).
Mieszkam w Krakowie (zobacz: kontakt). Od kilku lat prowdzę tu autorski, cieszący się powodzeniem, cykl spotkań, wywiadów na żywo, pt. „Podwieczorek na dwa kieliszki”.
Polecam również obserwowanie Vinisfery i moich działań kontach Facebooka, Twittera i Instagrama.
Zapraszam do współpracy!

VINISFERA to autorski, w pełni niezależny serwis. Jest to miejsce, które pozwala mi podzielić się z Państwem nie tylko na bieżąco aktualizowanymi wiadomościami, ale  także wrażeniami i doświadczeniami jakie płyną z podróży po winnicach całego świata i spotkań z niezwykłym światem wina, klasycznych alkoholi i kulinariów. Życzę przyjemnej lektury!
Kontakt:
VINISFERA
Mariusz Kapczyński
ul. Radzikowskiego 128/8 31-315 KRAKÓW
NIP: 771 174 80 15 REGON: 120766290 kapczynski@vinisfera.pl
tel: (+48) 501 333 665

English version

I am a journalist and a wine writer, contributor of Polish Magazyn WINO and another trade magazines: Rynki Alkoholowe, Czas Wina (also Connaisseur, Przegląd Gastronomiczny). I also cooperate with web-site of Polish Radio (culinary and travel section) and publish my articles on Italian web site – Enotime. Repeatedly I had an opportunity to be a juror at many local and international wine competitions (eg. Vinitaly, Concours Mondial de Bruxelles, Vinoforum, Vinaria, Vinul.ro, Enoexpo).
I am a member of International Federation of Wine and Spirits Journalists and Writers (FIJEV) and also Polish Institute Viticulture and Wine.
From a long time I have been involved in wine courses and promoting the culture of wine in Poland.

Mariusz Kapczyński
kapczynski@vinisfera.pl
(+48) 501 333 665

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT