Vinisfera

Już 18 kwietnia – Riesling, Pinot & Co. – degustacja stolikowa win niemieckich

Niemiecki Instytut Wina po raz czternasty organizuje degustację Riesling, Pinot & Co.
z udziałem 32 producentów win z niemal wszystkich niemieckich regionów winiarskich. W ciągu ostatnich dziesięciu lat (2012-2022) eksport niemieckich win i win musujących do Polski wzrósł z 35 676 hektolitrów do 111 544 hektolitrów – co stanowi wzrost aż o 313%! Polska jest obecnie piątym najważniejszym rynkiem zagranicznym dla niemieckich win – tuż za Wielką Brytanią i przed Chinami, Szwecją i Szwajcarią.

Riesling, Spätburgunder i inne odmiany zyskują coraz większą uwagę i zdobywają coraz więcej miłośników na polskim rynku. Niemieckie wina, szczególnie Riesling i Spätburgunder, znajdują swoje miejsce na półkach sklepów specjalistycznych i w kartach win polskich restauracji. Harmonijne połączenie między niemieckimi winami a polską kuchnią jest niezaprzeczalne.

Zapraszamy branżę winiarską, sommelierów, właścicieli restauracji, sklepów z winami, importerów wina, dziennikarzy i bloggerów winiarskich i kulinarnych do udziału w Riesling, Pinot & Co.

Wydarzenie jest doskonałą okazją do odkrycia dominujących trendów w niemieckim winiarstwie. Rozpocznie się od Masterclass „The unexpected: Reds from Germany”, którą poprowadzi wybitna ekspertka Romana Echensperger MW.

Więcej informacji: www.winaniemieckie.pl/riesling-pinot-co-2024

Data: 18.04.2024, godz. 12.30-17.00
Miejsce: Reduta Banku Polskiego
ul. Bielańska 10, 00-085 Warszawa

Rejestracja na https://winokat.pl/bilety/tc-events/riesling-pinot-co/
lub poprzez info@winaniemieckie.pl
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT