Vinisfera

Winnica Jania

Winnica Jania jest położona na terenach Ziemi Brzeskiej przy miejscowości Krzyżowice na Opolszczyźnie w sąsiedztwie rzek Odry i Nysy Kłodzkiej. Wyjątkowy mikroklimat oraz podłoże gliniasto – piaszczyste, w jednym z najcieplejszych rejonów Polski pozwalają tworzyć niepowtarzalne wino na terenach o ponad 700 letniej tradycji upraw winorośli.
Plan na winnicę i nasadzeń na równinie grodkowskiej powstał w 2013 roku. To wtedy właściciele zaczęli eksperymentować z krzewami winorośli. Na początku w małym przydomowym ogródku, a z roku na rok niezobowiązujące hobby, zaczęło przeradzać się w prawdziwą pasję do winorośli oraz samego wina. Wiodące szczepy winorośli to solaris i johanniter, a także pinot noir i cabernet cortis. Aktualny areał to niespełna 2 ha uprawy winorośli i wciąż mierzy w kierunku poszerzenia areału upraw.

Winnica Jania

Winnicę prowadzi małżeństwo – Alicja i Mateusz Jania. Właściciele z otwartości dzielą się wiedzą i służą pomocą innym zainteresowanym w zakładaniu winnic, nawet tych najmniejszych przydomowych. Organizowane są różnego rodzaju warsztaty, między innymi z cięcia, czy prowadzenia winorośli. W ofercie znajdziemy również indywidualne jak i grupowe degustacje win.
Do winnicy można bezproblemowo dostać się drogą krajową nr 94, autostradą A4, bądź koleją.

Mateusz Jania

Szczepy winorośli: solaris, johanniter, pinot noir, cabernet cortis
Sposób dystrybucji:winnica prowadzi sprzedaż detaliczną na miejscu oraz sprzedaż wysyłkową
Strona www / social media:
https://www.facebook.com/winnicajania/
https://www.instagram.com/winnica_jania/
https://pl.linkedin.com/company/winnica-jania
Zwiedzanie, dodatkowe usługi: winnicę można zwiedzać indywidualnie i grupowo w ciągu całego tygodnia z weekendami włącznie, po uprzednim potwierdzeniu telefonicznym bądź mailowym, dodatkowo winnica zapewnia miejsce na caravaning, pikniki na winnicy oraz organizuje szkolenia z zakładania winnicy
Pobliskie atrakcje turystyczne:
„Mały Wawel” – Zamek Piastów Śląskich w Brzegu

Adres:
Krzyżowice 2
49-332 Olszanka
Tel : +48 784 122 133
e-mail: winnicajania@gmail.com

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT