Vinisfera

Winnica Kosmos

Położona w Lubczy, zaledwie 20km od Tarnowa, Winnica Kosmos to młodziutka winnica założona w 2019 roku przez ludzi, którzy w poszukiwaniu własnego miejsca we Wszechświecie, odkryli pasję do wina i natury. Postawili na prowadzenie winnicy z poszanowaniem natury, próbując uchwycić i zamknąć w butelce to, co autentyczne i naturalne.
Nazwa winnicy ma swoje 3 genezy, jedną z nich jest fakt niepowtarzalnych doznań związanych z obserwacjami nieba z winnicy, gdzie dzięki braku zanieczyszczenia środowiska sztucznym oświetleniem kosmos jest jak na dłoni. Kolejny aspekt to farma kwiatowa jaką prowadzą właściciele i największa w Polsce uprawa kwiatów kosmos (onętek pierzasty), która również jest niepowtarzalnym widokiem jaki trudno znaleźć w innym miejscu na świecie. Kosmos to również skrót myślowy do słowa kosmopolityzm, czyli wizja świata wolnego od podziałów i konfliktów.
Obecnie winnica składa się z trzech parceli, najstarsza i najmniejsza około 1 hektarowa zlokalizowana na południowym stoku, na skraju miejscowości, tuż przy granicy województwa małopolskiego i podkarpackiego, otoczona z 3 stron lasami, sprawia wrażenie leśnej polany obsadzonej winoroślą. Kiedy bujamy się na hamaku rozpiętym między drzewami u góry działki, podziwiamy panoramę północnego skraju Pogórza Karpackiego będąc jednoczenie w ciągłej podróży pomiędzy województwami małopolskim i podkarpackim. Druga, większa parcela, około 5 hektarowa oddalona jest od pierwszej około 2 km w linii prostej, zlokalizowana jest po drodze na szczyt najwyższego wzniesienia w okolicy – Góry Kokocz. Będąc w winnicy w zasięgu wzroku mamy tylko pagórki, łąki, lasy, pola oraz niebo. Teren ten, niemal całkowicie wolny od zanieczyszczeń światłem pozwala podziwiać w bezchmurne noce niezliczone gwiazdy. Na trzeciej 2 ha parceli znajdują się najnowsze nasadzenia, również południowy stok, jednak w odróżnieniu od pozostałych znacznie łagodniejszy.

Winnica Kosmos

Szczepy uprawiane na winnicy to cabernet sauvignon, cabernet franc, pinot noir, regent, gewürztraminer, riesling, johanniter. dornfelder, solaris, zweigelt, gruner veltliner, devin, muskat, souvignier gris.
W produkowanych winach postawiono na naturalność i jakość, nie brakuje win musujących wytwarzanych metodą pradawną Pet-Nat oraz win pomarańczowych o niebanalnym bukiecie. Aby stworzyć jak najlepsze wina właściciele ukończyli na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie studia enologiczne, a praktykę zdobywali również u innych winiarzy w Polsce jak i poza granicami kraju.
Pod koniec 2023 roku planowane jest uruchomienie bazy noclegowej, jednak już teraz zapraszamy do zwiedzania okolicy. Organizujemy degustacje dla osób indywidualnych, małych i dużych grup, nie zabraknie dobrego wina i potraw z nastawieniem na dania wegetariańskie. Zapraszamy również na imprezy okolicznościowe, szkolenia, warsztaty, sesje fotograficzne, imprezy firmowe, w ofercie mamy również świeże kwiaty cięte, suszone, jadalne oraz warzywa.

Winnica Kosmos

Współrzędne geograficzne:
49.922261917230834, 21.230207384012513

Dane kontaktowe:
Adres:
33-162 Lubcza 272;
e-mail: winnicakosmos@gmail.com
tel: 696-961-333; 502-304-741
Instagram:@winnicakosmos
Facebook: @winnicaakosmos

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT