Vinisfera

Winnica Lipka Wielka

To ciekawość świata, życzliwość, otwarcie na ludzi oraz pasja tworzenia doprowadziły nas do tego punktu, w którym się znaleźliśmy. Zamknęły smak naszych podróży, smak życia, aromat otaczającej przyrody w jednej szklanej butelce wina. Jak to się stało, że zrobiło się ich kilka tysięcy? Nie ma w życiu nic piękniejszego niż rodzinna miłość, pasja oraz wspólny cel. Trud i wysiłek jaki musieliśmy włożyć był ogromny, ponieważ doskonale zdawaliśmy sobie sprawę, że przekazujemy smak wielkopolskiej, nowotomyskiej ziemi i powietrza, smak naszego regionu.
Pierwsze krzewy na winnicy zasadzone zostały ponad 10 lat temu. Zasiedliliśmy kolejne zbocza, pagórki i dolinki na najwyższych południowych stokach zachodniej Wielkopolski. Teren na, którym znajduje się nasza winnica jest różnorodnie ukształtowany. Dzięki temu wytwarza się odpowiedni mikroklimat, który wpływa na jakość naszych winogron.

Każdego roku wytwarzamy kilka tysięcy butelek białego i czerwonego wina. Od niedawna prowadzimy oficjalną sprzedaż wina w naszym sklepie i hurtowni przy Winnicy. Doceniło to Jury konkursu Dziedzictwo Kulinarne Wielkopolski – zwieńczając w ten sposób, z wielką dla nas, ogromną radością poczynione, wieloletnie wysiłki.
W naszej ofercie znajdziesz wspaniałe przełomowe dzieła Winnicy Lipka Wielka. Wina, te różnią się wizją. Bazą jest konkretny szczep lub ich mieszanka.

Kontakt:
Lipka Wielka 28, 64-310 Lwówek, wielkopolskie
tel.: +48 515 057 930
info@winnicalipkawielka.pl
Facebook: Winnica Lipka Wielka
Instagram: winnicalipkawielka
Strona internetowa: winnicalipkawielka.pl

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT