Vinisfera

Winnica Sienkiewicz

Winnica Sienkiewicz została założona w 2016 roku. Położona jest w otulinie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego niedaleko pięknego Pałacu Zamoyskich w Kozłówce. Rodzinne podróże po wielu krajach winiarskich oraz nabyte doświadczenie praktyczne, stały się inspiracją do podjęcia tego projektu. Idea stworzenia własnej winnicy została podparta ukończeniem rocznego Studium Praktycznego Winiarstwa w Jaśle w 2016 roku, organizowanego przez Podkarpacką Akademię Wina.
Winnica znajduje się w granicach regionu Małopolskiego Przełomu Wisły. Terroir, na którym uprawiane są winne krzewy tworzą gleby ilaste i żwirowe, co pozwala na uzyskanie aromatycznych, mineralnych win. Obecnie, w winnicy uprawianych jest 9 odmian winorośli: souvignier gris, seyval blanc, solaris, muscat odeskij, regent, cabernet dorsa, cabernet cortis, frontenac, hibernal. Wybrane odmiany sprawdziły się w pierwszych latach uprawy dając dobre, aromatyczne wina białe i czerwone.

Winnica Sienkiewicz

Uprawa winorośli i tworzenie wina nastawione są przede wszystkim na jakość oraz minimalizm w stosowaniu środków chemicznych. W winnicy nie stosuje się rakotwórczego glifosatu oraz innych szkodliwych herbicydów. Większość prac wykonywanych jest ręcznie z pomocą rodziny i znajomych.
Winnica Sienkiewicz zaprasza miłośników dobrego wina oraz zainteresowanych poznaniem fachu winiarskiego do odwiedzenia winnicy i winiarni (przyjmowane są też grupy zorganizowane). Produkowane wina można spróbować i zakupić w dowolnym momencie w godzinach otwarcia sklepu.Konieczne jest wcześniejsze powiadomienie telefoniczne o wizycie.
Kontakt:
Właściciele: Mariusz i Agnieszka Sienkiewicz
Adres: 21-132 Kamionka Borek 1
www.winosienkiewicz.pl
email: wino@winosienkiewicz.pl
telefon: 602433676

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT