Vinisfera

Winnica Trzebnicka

Podróż po winiarskich rejonach Europy i poznanie ich skarbów spowodowało, że naszym marzeniem stało się posiadanie własnej winnicy. Winnicy w której powstawać będą polskie wina: lokalne, naturalne, tworzone z sercem i pasujące do każdej okazji. Z tego marzenia, ciężkiej pracy, determinacji i miłości do winorośli powstała Winnica Trzebnicka.
Winnica Trzebnicka to niezwykłe miejsce założone wiosną 2020 roku przez Paulę i Korneliusza. Zostały posadzone dwie czerwone odmiany Vitis vinifera: pinot noir i zweigelt. Trzy lata później; wiosną 2023r winnica powiększyła się o białe szczepy winorośli: chardonnay, riesling, solaris, souvignier gris.

Nasza winnica to magiczny zakątek położony na żyznych malowniczych, lessowych terenach Wzgórz Trzebnickich. Zlokalizowana na dwóch parcelach o powierzchni ponad 3 ha. Powstała na ziemiach o długich tradycjach winiarskich zapoczątkowanych przez Cystersów.
Winnica położona jest w miejscowości Brochocin Trzebnicki. Łatwo można się na nią dostać: samochodem, motocyklem, szynobusem KD, rowerem, pieszo oraz konno ze względu na liczne szlaki przebiegające bezpośrednio przy winnicy.

Dane kontaktowe:
Korneliusz Bartłomiejczyk
Tel. 781-188-867
Adres winnicy: 55-100 Brochocin Trzebnicki, ul. Morelowa.
Adres winiarni: 55-106 Zawonia, ul. Nowa 20
Email: korneliusz.bartlomiejczyk@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100066998624381
www.winnicatrzebnicka.pl

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT