Vinisfera

Cydr Chyliczki. Urodzaj

Mojemu wyczekiwaniu na nowe cydry z Chyliczek towarzyszyło napięcie nie mniejsze niż to towarzyszące obserwacji rosnących cen pietruszki. Ale doczekałem się.
Niecierpliwość brała się stąd, że z Chyliczek dochodziły przecieki o eksperymentach i szykujących się nowościach w portfolio…

Mojemu wyczekiwaniu na nowe cydry z Chyliczek towarzyszyło napięcie nie mniejsze niż to towarzyszące obserwacji rosnących cen pietruszki. Ale doczekałem się.
Niecierpliwość brała się stąd, że z Chyliczek dochodziły przecieki o eksperymentach i szykujących się nowościach w portfolio.


Przed Państwem kompania reprezentacyjna Cydru Chyliczki!

Cydrowni tej przyglądam się z uwagą, o ich cydrach od lat pisuję regularnie (ostatnio tutaj i tutaj). Przez ten czas portfolio Chyliczek ładnie się rozbudowało i zróżnicowało. Również i teraz otrzymujemy nowości, jak choćby cydr chmielony czy cydry wpisujące się w aktualny i nośny trend produktów ekologicznych. 
Mam wrażenie, że w tym roku oferta Chyliczek prezentuje się wyjątkowo konsekwentnie i atrakcyjnie – poruszając się po portfolio Chyliczek mamy sporo degustacyjnej frajdy a styl – mimo eksperymentów – jest przystępny i atrakcyjny dla poszukiwaczy jabłkowych smaków.

Kontakt:
Cydr Chyliczki
Dominika Koroś
ul. Moniuszki 1,
05-500 Chyliczki
tel.: 512 345 566
dominika.koros@cydrchyliczki.pl


Dariusz Koroś:
tel.: 792 202 642
dariusz.koros@cydrchyliczki.pl


* podane ceny detaliczne, uśrednione

(5-) Rose 2018, Cydr Chyliczki, mazowieckie, Polska, 6%
Limitowana ilość bardzo zacnego cydru. Tego nam trzeba. Jest to lekko musujące rose powstałe z jabłek o czerwonym miąższu. Cydr pomysłowy, atrakcyjny – świeży, pachnący kwiatami (nuty różane), świeżymi owocami (poziomki, rabarbar, malinówki). Ma świetną kwasowość, jest wytrawny, lekki i ultraodświeżający. Nie ma się co rozpisywać. To pijcie drodzy rodacy! A może powstaniecie z kolan.
* Cena: 11,00 zł (butelka 0,33)

(4+) Eko Sad 2018, Cydr Chyliczki, mazowieckie, Polska, 7%
Kolor lekko słomkowy, aromaty jesiennych jabłek, gruszki, pigwowca, suszonej skórki z cytryny, orzechów laskowych, masła oraz opadłych, zaschniętych liści. W ustach świeże, z dobrą kwasowością. Cydr jest opisany jako półmusujący i ma rzeczywiście delikatne, ale trwałe musowanie. Jest smaczny, utrzymany w lekkich, owocowych klimatach, ma korzenną, lekko dymną końcówkę. Słowem – jest to pożywny, bardzo porządnie wykonany cydr. I w dodatku ekologiczny.
Cena: 12,00 zł (butelka 0,33)


(5-) Chmielony Sad (b.r.), Cydr Chyliczki, mazowieckie, Polska, 6,6%

Kolor lekko słomkowy, mętnawy, z delikatnym osadem. Otrzymujemy tu bardzo umiejętnie, z wyczuciem wykonanie połączenia soku jabłkowego i chmielu. Są nuty jabłkowych skórek, pestek, pieprzności, lekkiej goryczki i nuty chmielowej (użyto chmielu z odmian citra i mosaic). Cydr kwasowy, wytrawny. Świetna realizacja pomysłu. Styl tego cydru bardzo oryginalny a przy tym zgrabny, orzeźwiający, świetnie gaszący pragnienie! Warto!
Cena: 15,00 zł (butelka 0,5 l)


(5-) Antonówka (b.r.),
Cydr Chyliczki, mazowieckie, Polska, 6,6%
Ładny, złotawy kolor. W aromatach i smakach brzoskwinia, orzechy, dojrzała morela, pulpa jabłkowa. Niesie dobre odświeżenie, kwasowość ładnie podszczypuje na podniebieniu. Zachowana wytrawność i lekko korzenny charakter, wyczuć można pestki, żywicę, kwiaty polne i owocowy sad. Przyjemna pienistość i lekko korzenny posmak dopełniają obrazu całości.
Cena: 13,00 zł (butelka 0,5 l)

(5-) Kronselka 2018,  Cydr Chyliczki, mazowieckie, Polska, 6%
Cydr ten ma urzekającą apetyczną barwę tombaku, dojrzałej świeżej pomarańczy z gęstym, lekko mętnym rejestrem. Jest pełen owocowej jabłkowej treści, nut jesiennych jabłek, świeżej szarlotki, jabłkowych pestek, ogryzków. Przyjemny, trochę dziki, esencjonalny cydr, który świetnie wypada solo, ale sprawdzi się również w łączeniu z kulinariami. Przypadł mi do podniebienia…
Cena: 25,00 zł (butelka 0,75)

(5-) Eko Reneta 2019, Cydr Chyliczki, mazowieckie, Polska, 7,2%
Jest to kolejny ze wszech miar udany cydr. Ma jabłkową świeżość, owocową intensywność, lekkie tonacje korzenne i ziołowe. Całość jest pełna smakowitych i zachęcających jabłkowych niuansów. Poza tym biały pieprz, mirabelki, jaśmin, biała porzeczka. Całość jest świeża, daje orzeźwienie, wartko układa się w ustach. W tle troche siana, suszonych kwiatów, ziół. Zgrabnie i soczyście.
Cena: 30,00 zł (butelka 0,75)

Mariusz Kap©zyński

Punktacja:
(6) – wybitnie, prawdziwe arcydzieło
(5) – bardzo dobre, wino z dużą klasą
(4) – dobre, interesujące wino
(3) – przyzwoite
(2) – słabe
(1) – omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami
(- lub +) oznacza odjęcie/dodanie nieznacznych „półpunktów”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT