Vinisfera

Winnica Gronowscy

Winnica Gronowscy jest projektem realizowanym przez całą rodzinę Gronowskich. Prace realizowane są przez członków rodziny w wolnym czasie, stanowiąc odskocznię i dając odpoczynek od stresującego, miejskiego życia.

Uprawa zajmuje tu w chwili obecnej 0,5 hektara. Dominują tu gleby brunatne.
Winnica Gronowscy jest projektem realizowanym przez całą rodzinę Gronowskich. Prace realizowane są przez członków rodziny w wolnym czasie, stanowiąc odskocznię i dając odpoczynek od stresującego, miejskiego życia. Nasadzenia w ilościach umożliwiających komercyjną produkcję odbyły się w maju 2013 roku. Eksperymenty z różnymi odmianami trwają od 2008 roku. W gospodarstwie znajduje się również plantacja czarnej porzeczki (2,5ha). Początkowo winnica będzie oferować wina proste, owocowe, „łatwe do picia”. W późniejszym okresie, w miarę możliwości, planowana jest również produkcja win bardziej wyrafinowanych.

Uprawiane odmiany:
W ilościach umożliwiających produkcję komercyjną: Solaris (350 krzewów), Seyval Blanc (350), Hibernal (350), Cabernet Cortis (175), Cabernet Cantor (175), Regent (60). W mniejszych ilościach (cel eksperymentalny): Pinot Noir, Riesling, Muscat Ottonel, Palatina, Auxerois, Gewurtztraminer, Bianca, Muscat Bleu, Muscaris.

Lokalizacja winnicy:
Łukowa k. Biłgoraja, woj. Lubelskie (Roztocze)

Kontakt:
Winnica Gronowscy
Paweł Gronowski
Ul. Alaski 6/19
05-509 Józefosław
info@winnicagronowscy.pl
Współrzędne GPS winnicy: 50.378685, 22.925738

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT