Vinisfera

Winnica Kędrów

Winnica Kędrów znajduje się w Faliszowicach i zajmuje 2 ha żyznych glebach lessowych Wyżyny Kielecko–Sandomierskiej. W uprawach dominują głównie odmiany na wina białe (riesling, siegerrebe, johaniter, seyval blanc, solaris, muskaris, muscat odeski) oraz czerwone (regent oraz zweigelt).

Właściciele Winnicy Kędrów z pracą na roli mają styczność od wczesnej młodości – Justyna w Faliszowicach pomagała dziadkom i rodzicom w pracy w ogrodnictwie, natomiast Łukasz w Bieszczadach hodował króliki i pomagał przy żniwach. Kilka lat później ich drogi skrzyżowały się na krakowskiej Akademii Rolniczej. Po jej ukończeniu rozpoczęli prace w innych zawodach, lecz cały czas pomagali rodzicom w pracy w sadzie. Pierwszą styczność z produkcją win mieli w 2008 roku. Odwiedzone winnice w RPA, Kalifornii, we Włoszech i na Węgrzech zainspirowały ich do stworzenia czegoś nowego. W 2009 roku nawiązali pierwsze kontakty z polskimi winiarzami, a rok później zasadzili pierwsze czterysta krzewów na działce. Od samego początku we wszystkie etapy produkcji zaangażowana jest cała rodzina. Razem z trójką dorastających synów – Kajtkiem, Kacprem i Karolem oraz ich dziadkiem, Stanisławem, zajmują się wszystkim. Od zbierania owoców, po selekcję, na butelkowaniu kończąc.

Winnica Kędrów znajduje się w Faliszowicach i zajmuje 2 ha żyznych glebach lessowych Wyżyny Kielecko–Sandomierskiej. W uprawach dominują głównie odmiany na wina białe (riesling, siegerrebe, johaniter, seyval blanc, solaris, muskaris, muscat odeski) oraz czerwone (regent oraz zweigelt). Wszystkie zabiegi wykonuje się z należytą starannością, dbałością i zaangażowaniem. Przekłada się to na jakość  win, które spotkały się z pozytywnym odzewem ekspertów i zostały docenione w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Te sukcesy przekonały właścicieli do wykonania kolejnego kroku. W 2017 roku po przejściu drogi legislacyjnej dokonali rejestracji Winnicy Kędrów i wina z tego rocznika były pierwszymi, które trafiły do sprzedaży.

Kontakt:
Winnica Kędrów
Łukasz Kedra
tel: 795486211
web:
http://winnicakedrow.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT