Vinisfera

Winnica Świętej Urszuli

Winnica jest położona w Małopolsce, na wzgórzach Kaliny Wielkiej koło Miechowa. Powierzchnia 2,77 ha. Jest to największa winnica odmiany cascade.

Winnica jest położona w Małopolsce, na wzgórzach Kaliny Wielkiej koło Miechowa. Powierzchnia 2,77 ha. Jest to największa winnica odmiany cascade, w 100 proc. ekologiczna, co możliwe jest dzięki odporności tej odmiany na choroby. Nie są wykonywane żadne opryski. Chwasty zwalcza się mechanicznie i ręcznie. Cascade jest też wytrzymała na mrozy – pąki przemarzają poniżej –28°C.
Gleba w Winnicy Świętej Urszuli to less czwartorzędowy na podłożu margla górnej kredy. Duża zawartość węglanu wapna w lessie powoduje tworzenie się pięknych konkrecji wapiennych.
Maceracja owoców trwa minimum 7 dni. Wino o nazwie Kalwin szaptalizuje się miodem naturalnym z tutejszych uli, następnie przelewa do beczek z miejscowego dębu. Inne wina szaptalizuje się glukozą lub sacharozą, zależnie od potrzeb. W założeniu Kalwin jest winem wytwarzanym tylko na naturalnych składnikach, niesiarkowanym i niepasteryzowanym. Podstawowym opakowaniem wina Kalwin jest beczka dębowa z kranikiem o różnej pojemności.

Kontakt:

Winnica Świętej Urszuli
Grzegorz Włodarczyk
32-218 Słaboszów,
Kalina Wielka 30 (woj. małopolskie)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT