Vinisfera

Winnica Vetus

Winnica Vetus położona jest w miejscowości Brzeziny (woj. podkarpackie), koło Wielopola Skrzyńskiego na obrzeżach Czarnorzecko – Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego). Projekt należy do Ewy i Marka  Kąkolewskich. 

Winnica Vetus położona jest w woj. podkarpackim, w miejscowości Brzeziny (znajduje się koło Wielopola Skrzyńskiego na obrzeżach Czarnorzecko – Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego). Projekt należy do Ewy i Marka  Kąkolewskich. Winnicę założono w 2013 roku. Na uwagę zasługuje fakt, że dość szybko i płynnie przeszła ona do fazy rejestracji i sprzedaży własnych win. Winnica ma powierzchnię 1 hektara i wystawę południową, dominują w niej gleby gliniaste. Uprawia się typowe i popularne w Polsce odmiany, jak np. seyval blanc, rondo, regent, etc.
Marek Kąkolewski podkreśla, że inspiracje i liczne porady w zakresie uprawy winorośli i produkcji wina zawdzięcza Wiktorowi Szpakowi (Winnica Szpak w Jareniówce). Winnica Vetus należy do Jasielskiego Stowarzyszenia Winiarzy „Vinum Pro Cultura”).
Warto wspomnieć, że wraz z uruchomieniem winnicy rozpoczęto również budowę winiarni oraz domu, w którym przewidziano pokoje dla odwiedzających Vetusa turystów. 
W 2016 roku winnica zadebiutowała na XI Konwencie Polskich Winiarzy w Tuchowie. 
 
Kontakt:
Winnica Vetus
Marek Kąkolewski
Brzeziny 540
39-111 Brzeziny
tel.: 667-002-452
Profil na Facebooku

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT