Vinisfera

Relacja z konferencji o kulturze picia wina

Informacje o Konferencji poświęconej Kulturze Picia Wina w Polsce, która odbyła się dnia 7.05.2009 r. na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Informacje o Konferencji poświęconej Kulturze Picia Wina w Polsce, która odbyła się dnia 7.05.2009 r. na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Konferencja rozpoczęła się punktualnie o godz. 10:00 od wystąpienia Pana Zbigniewa Pakuły, redaktora naczelnego dwumiesięcznika „Świat Win”, który opowiedział wszystkim zgromadzonym słuchaczom, jak funkcjonuje rynek wina w Polsce i jakie są jego perspektywy rozwoju.

Kolejnym prelegentem był Pan Krzysztof Maruszewski, prezes zarządu firmy Stilnovisti.
Przybliżył on temat dotyczący inwestowania w wino.

Ostatnim wykładem przed przerwą był wykład poświęcony tematyce wina i jego działaniu na ludzki organizm. Tą kwestia podzieliła się z wszystkimi słuchaczami, Pani Joanna Harasym z Katedry Biotechnologii Żywności Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Po niespełna trzydziesto minutowej przerwie, głos zabrał Pan Radosław Korczyński z wrocławskiego „Domu Wina”. Jego barwne wystąpienie dotyczące doboru wina do potraw, spotkało się z wielkim zainteresowaniem słuchaczy.

Ostatnim prelegentem był Pan Piotr Stopczyński reprezentujący Winnice Jaworek, który swoją prezentacją zainteresował zarówno Kadrę naukową Uniwersytetu Ekonomicznego jak również studentów o specjalizacji Zarządzanie i inżynieria produkcji w przemyśle spożywczym.

Następnym punktem Konferencji był konkurs wiedzy winiarskiej i rozlosowanie biletów na warsztaty winiarskie prowadzone przez Pana Grzegorza Nowakowskiego i Piotra Stopczyńskiego z Winnic Jaworek.

Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim przybyłym prelegentom, opiekunowi KNZJ „Qualiteam”, Panu dr inż. Wiesławowi Ładońskiemu, całej grupie projektowej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Konferencji poświęconej Kulturze Picia Wina w Polsce.

Koordynator projektu
Karol Wilgosiewicz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT