Vinisfera

Winnica Adoria

W winnicy Adoria znajdziemy rieslinga, chardonnay i pinot noir.  Winnica, położona w Zachowicach, jest w pelni profesjonalnym projektem. Założona została przez Kalifornijczyka, Mike Whitney’a i grupy współpracujacych z nim zawodowców. Jesienią 2010 roku uruchomiono oficjalną sprzedaż pierwszych butelek…

Winnica Adoria nalezy do Kalifornijczyka, Mike Whitney’a i grupy współpracujacych z nim zawodowców. Mike przeprowadził się do Polski i mieszka w niej od 1995 roku. Jego marzeniem było połączyć miłość do wina i wiedzę o nim z idealnymi warunkami południowo-zachodniej Polski.
Półtora roku trwały poszukiwania miejsca, odrzucono 300 lokalizacji, wreszcie – udało się. Stanęło na Zachowicach. Przygotowano oryginalny projekt – wybudowano winiarnię, założono winnicę i sprowadzono nowoczesne maszyny.
„Zdecydowanie nie dokonałem tego sam” – mówi Mike Whitney – „Miałem szczęście pracować ze wspaniałym zespołem światowej klasy specjalistów – między innymi z konsultantami z Oregon State University ze Stanów Zjednoczonych, konsultantami z Uniwersytetu w Siennie w Toskanii, a także ze specjalistami i dostawcami z Włoch, Niemiec, Francji, Portugalii oraz Stanów Zjednoczonych. Otrzymałem także wsparcie od lokalnego zespołu  projektantów i podwykonawców, dzięki którym została wybudowana pierwsza nowoczesna,  polska winnica…”.

Właściciele Winnicy Adoria już piszą o światowym poziomie win. Na pewno trzeba to sprawdzić. Tym bardziej, że jesienią 2010 uruchomiono oficjalną sprzedaż pierwszych butelek.

Kontakt:
Winnica Adoria
ul. Żurawia 33
Zachowice, 55-080
Otwarte:
Sob. – Niedz.:
10:00 – 16:00
http://www.winnicaadoria.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT