Vinisfera

Winniczka Michasia

Winniczka Michasia powstała w zeszłym roku z miłości do winorośli i wina. Lokalizacja została wybrana nieprzypadkowo. Rośliny posadzono w czarującej wiosce Nasławice, położonej u podnóża monumentalnej góry Ślęża.

Właścicielami winnicy są Elżbieta Mikłaszewska, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, oraz Zbigniew Zagórski, student Politechniki Wrocławskiej. Oboje mieszkamy w Jordanowie Śląskim.
Winniczka Michasia powstała w zeszłym roku z miłości do winorośli i wina. Lokalizacja została wybrana nieprzypadkowo. Rośliny posadziliśmy w czarującej wiosce Nasławice, położonej u podnóża monumentalnej góry Ślęża. Niesamowite walory krajobrazowe, architektoniczne, przyrodnicze, historyczne, geologiczne przekonały nas do inwestycji w postaci winniczki oraz gospodarstwa agroturystycznego w tym miejscu.
Pierwsze nasadzenia rozpoczęliśmy w maju 2006 r. Postanowiliśmy w pierwszym roku posadzić kilka odmian przerobowych po ok. 50 sadzonek oraz 100 krzewów odmian deserowych. W tym roku zamierzamy dosadzić już w większej ilości (co najmniej po 200 sadzonek) odmian pinot noir, riesling, po 100 chardonnay, st. laurent, auxerrois, müller-thurgau. Winorośl prowadzona jest w systemie jednoramiennego sznura Guyota w rozstawie 2,2 x 1m. W zależności od warunków finansowych planujemy w przyszłości obsadzić pięciohektarową działkę.

Kontakt:
Winniczka Michasia
Elżbieta Mikłaszewska, Zbigniew Zagórski

Nasławice, ul. Lipowa 1 (woj. dolnośląskie)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT