Vinisfera

Winnica Granice

Blisko Rzeszowa, po drodze w Bieszczady, czeka na Państwa urokliwe miejsce idealne do wypoczynku w samym środku winnicy. Uprawia się tu popularne w Polsce szczepy: seyval blanc, solaris, hibernal, rondo, regent. Wytwarzane z nich wina: białe, różowe i czerwone w 2019 roku trafiły do sprzedaży,

Oddajmy głos właścicielowi winnicy – Maciejowi Sowińskiemu:
„Wszystko zaczęło się od pierwszego wyjazdu na Morawy w 2010 roku razem ze Stowarzyszeniem Winiarzy Podkarpacia. Zwiedzanie winnic, degustacje, wspaniałe i różnorodne wina oraz doskonała atmosfera towarzysząca tym nowym doświadczeniom, wywarły wielki wpływ na moje późniejsze decyzje.
Wspólnie z żoną zdecydowaliśmy o porzuceniu miejskiego życia. Pod Rzeszowem znaleźliśmy miejsce, które mogłoby spełnić nasze marzenia: budowę domu z modrzewiowych bali wraz z piwnicą winiarską pod nim i stworzenie przy nim niewielkiej winnicy -1500 krzewów.

„Granice”, bo tak nazywa się to miejsce (na styku miejscowości Niechobrz i Zgłobień), leży u podnóża Babiej Góry 356 m. n.p.m., a tam nasza wymarzona 35-cio arowa działka. Cel został osiągnięty i pierwsze nasadzenia w jesieni 2014 r. dały możliwość rozwoju winiarskiej pasji . W moim „zaganianym” dotąd życiu pojawiły się nowe wartości, takie jak piękno obcowania z naturą i pokora wobec niej. Bycie winogrodnikiem zobowiązuje do nieustającej dbałości o roślinę, jej potrzeby na poszczególnych etapach wzrostu, a szczególnie o grona tak, aby skoncentrowały w sobie to, co najcenniejsze zostanie zamknięte w butelce wina. Docelowo planujemy uprawę ekologiczną.

Po konsultacjach winiarskich i wedle własnych oczekiwań  smakowych, zdecydowaliśmy o uprawie popularnych w Polsce szczepów: seyval blanc, solaris, hibernal, rondo, regent. Wytwarzane z nich wina: białe, różowe i czerwone w 2019 roku wprowadziliśmy do sprzedaży, a organizowane u nas  degustacje, być może pozwolą na to, iż nasze wina zyskają Państwa uznanie”.

Agroturystyka:
15 min. od Rzeszowa, po drodze w Bieszczady, czeka na Państwa urokliwe miejsce do wypoczynku w samym środku winnicy. Dobra baza noclegowa i malowniczy pagórkowaty teren sprzyjają pieszej turystyce i rowerowym wycieczkom. Teren winnicy jest ogrodzony, można przyjechać z pupilem.

Oferta:
• Degustacje – grupy do 12-tu osób, po wcześniejszym umówieniu
• Sprzedaż wina – na miejscu w winnicy (białe: wytrawne, półwytrawne, półsłodkie, wytrawne: różowe,czerwone )
• Noclegi- pokój: dwu i trzy osób., salon z aneksem kuchennym, max.7 os.( niezależny domek w pełni wyposażony )
• Zwiedzanie winnicy
     
Dane kontaktowe:
Winnica Granice
Maciej Sowiński                                                                           
Zgłobień 621 B                                                   
36-046 Zgłobień
tel.+48 606648528
mail:
sowinski@winnicagranice.pl                                              
web:
www.winnicagranice.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT