Vinisfera

Winnica przy „Chatce Włóczykija’

Chatka Włóczykija jest pięknie położonym drewnianym domkiem z widokiem na Tatry i Pogórze. Kameralny klimat miejsca i ogrodzona posesja sprawia, iż można tu odpocząć w przyjemnej atmosferze. No i znajduje się tu mała winniczka…

Chatka Włóczykija jest pięknie położonym drewnianym domkiem z widokiem na Tatry i Pogórze. Kameralny klimat miejsca i ogrodzona posesja sprawia, iż można tu odpocząć w przyjemnej atmosferze.
Najważniejszą dla nas informacją w tym kontekście jest fakt, że obok chatki znajduje się młoda, skromna winnica. Na kilku arach rośnie tu między innymi marechal foch, leon millot, rondo, regent.

Pierwsze, skromne wina są tu jeszcze w fazie eksperymentalnej, ale zapewne już niedługo goście, którzy zawitają w te gościnne progi, na pewno będą mieli szansę na kieliszek lokalnego wina.
Miejsce słynie też ze smakowitej kuchni.
Na miejscu znajduje się też boisko, miejsce na ognisko, oraz plac zabaw dla dzieci, a sąsiedni lasek obfituje w borowiki i kozaki. W gospodarstwie znajdują się pokoje 2-4 os. z TV i WiFi. Do dyspozycji gości jest aneks kuchenny oraz przytulna sala z kominkiem dla ok. 20 osób oraz zadaszona wiata na ognisko mieszcząca ok. 60 os. Udostępnia się sprzęt rekreacyjny, sportowy, mapy i foldery o regionie.
Oferuje się wyżywienie w gospodarstwie lub w znadującym się tuż obok Schronisku Dobrych Myśli słynącym z regionalnych potraw z fasoli i żurku po chłopsku. Będąc tu spróbować trzeba autorskich przysmaków, przygotowywanych przez właściciela, Adama Gancarka – „otoczaków”, „placka gaździny” czy „kociołka bacy”. To prawdziwe pyszności.
Jest to idealne miejsce na rodzinny wypoczynek, pobyt we dwoje, czy okazjonalne spotkania integracyjne. W Chatce Włóczykija wykorzystywana jest energia odnawialna.

Kontakt:
Chatka Włóczykija
Jamna 46
32-842 Jamna
tel: 603 811 711
web: www.jamna.eu
GPS: N 49 46 088` E 20 49 825`

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT