Vinisfera

Winnica Rajska

Winnica Rajska mieści się w bardzo urokliwym i zacisznym zakątku Jury Krakowsko – Częstochowskiej na peryferiach Myszkowa. Na 1,5 hektarowy obszar upraw składa się sześć głównych szczepów: solaris, muscaris, johanniter, regent, cabernet cortis, cabernet cantor.

Winnica Rajska mieści się w bardzo urokliwym i zacisznym zakątku Jury Krakowsko – Częstochowskiej na peryferiach Myszkowa. Na 1,5 hektarowy obszar upraw składa się sześć głównych szczepów (solaris, muscaris, johanniter, regent, cabernet cortis, cabernet cantor) oraz wiele innych uprawianych testowo, jak choćby pinot noir czy riesling. Choć pierwsze posadzone krzewy pojawiły się w winnicy już latach 90-tych, to główne nasadzenia miały miejsce w roku 2016, który właściciele przyjęli jako rok założycielski.

Wina z Winnicy Rajskiej to przede wszystkim kupaże, które testowane są najpierw w rodzinnym gronie, a później wypuszczane w świat. Można je kupić bezpośrednio, na miejscu oraz w wybranych winebarach i restauracjach, bo winnica przebrnęła przez procesy rejestracyjne.

Wino jest główną atrakcją tego miejsca, lecz nie jedyną. W okolicy jest mnóstwo pięknych jurajskich zamków i warowni, winnica mieści się na Szlaku Orlich Gniazd! Na terenie winnicy stoi duży dom, w którym chętnie gości się przybyszów ciekawych świata i wina. Właściciele lubią też grać z gośćmi w bilard i gry planszowe (jest nawet gra o zakładaniu winnicy…). Dla tych, co chcą zabawić w Rajskiej dłużej oferuje się noclegi (jeden apartament do 4 osób oraz mały pokój dla 2 osób).

Kontakt:
Winnica Rajska
Aleksander Błaszak
ul. Szczygla 8a
42-300 Myszków
Tel. 518057417
e-mail: winnicarajska@gmail.com
https://winnicarajska.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT