Vinisfera

Winnica Zamkowa

Winnica Zamkowa znajduje się w sąsiedztwie historycznego zamku, w podkarpackiej wsi Korczyna koło Krosna. Winnica powstała w 2011 roku.

Winnica Zamkowa znajduje się w sąsiedztwie historycznego zamku, w podkarpackiej wsi Korczyna koło Krosna. Winnica powstała w 2011 roku. Jej właściciele – małżeństwo, Beata i Marek Stodółka – to biznesmeni z Krosna, którzy postanowili urzeczywistnić marzenie o własnych winach. Wybrane i przygotowane przez nich miejsce, winnica i winiarska baza, robią wrażenie jeśli chodzi o rozmach i pieczołowitość realizacji.

Winnica liczy niemal hektar, rośnie na stoku o południowo-zachodniej ekspozycji. Uprawia się białe odmiany: solaris, bianca, seyval blanc, hibernal. Z czerwonych: rondo, regent cabernet dorsa
Wina trzymają równy i dobry poziom.
Winnicę warto również odwiedzić nie tylko ze względu na dobre wina i ładne widoki (np. na ruiny zamku Kamieniec), ale także liczne atrakcje turystyczne w okolicy. W tym miejscu warto wspomnieć, że właściciele są w trakcie przygotowywania pełnej bazy i oferty enoturystycznej.

Kontakt:
Winnica Zamkowa
Beata i Marek Stodółka
ul. Podzamcze 14
38-420 Korczyna
tel.: 608 007 890
email: marek.stodolka@winnicazamkowa.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT