Vinisfera

Bohemia Sekt i Weingut Schäfer

Przedstawiamy kolejną serię win z oferty firmy Amazis. Wina z tego portfolio ocenialiśmy już kiedyś tutaj i tutaj i tutaj. Tym razem oceniamy wina czeskie (Bohemia Sekt) i niemieckie (Weingut Schäfer).

Przedstawiamy kolejną serię win z oferty firmy Amazis. Wina z tego portfolio ocenialiśmy już kiedyś tutaj i tutaj i tutaj. Tym razem oceniamy wina czeskie (Bohemia Sekt) i niemieckie (Weingut Schäfer).


(4) Prestige Brut, Bohemia Sekt, Czechy, 12,5%

Importer: Amazis
Aromaty umiarkowane, stateczne. Jest jabłko, gruszka, słoma, suszone kwiaty, siano. W ustach dość treściwe, gęste owocem – papierówka i gruszka z syropu, kogel mogel, świeża brioszka. Jest dojrzałe, stateczne, z lekkim (szlachetnym) utlenieniem i delikatną nutą biszkoptów. W finiszu lekko pestkowe, taniczne.
Cena: 39,00 zł

(4-) Prestige Demi sec, Bohemia Sekt, Czechy, 12,5%
Importer: Amazis
Początkowe musowanie w kieliszku gęste i kremowe. Wyczuwa się aromaty ciasta drożdżowego, świeżych bułek, papierówki w syropie, lipowego naparu, dojrzałej brzoskwini i gruszki. W ustach gęste, biszkoptowe, wyczuwalny jest cukier resztkowy (wyraźnie zmiękcza strukturę). Jest gładko, miękko, przystępnie i (nieco aż nadto) dojrzale. Nie jest to mój ulubiony styl (wolę zdecydowane wytrawne, żywsze rejestry), ale wino wykonane jest dobrze, niesie intensywność smaku a słodkawe rejestry owoców zapewne wielu przypadną do gustu.
Cena: 39,00 zł

(4) Prestige rose brut, Bohemia Sekt, Czechy, 12,5%
Importer: Amazis
Kolor kompotu truskawkowego. Aromaty poziomek, truskawek, ciasta rabarbarowego. W ustach przyjazne, świeże. Wino miękkie, choć dobrze podtrzymane kwasowością. Dominują nuty owocowe – podobnie jak w aromatach, są poziomki i truskawki plus nuty jabłka malinówki, żurawiny. Odświeżające, owocowe, proste.
Cena: 39,00 zł

(4+) Sauvignon blanc 2017, Weingut Schäfer, Pfalz, Niemcy, 12,5%
Importer: Amazis
Wino wypada świeżo, żwawo, aromatycznie i nowocześnie. W aromatach asparagus, zielone jabłko, skoszona trawa, mirabelki. W ustach wytrawne, przyjemnie owocowe. Wartko prezentuje zgrabną owocowość (jabłko, biała porzeczka, agrest) i przyjemnie odświeża. Zrobione na nowoczesną – aromatyczną i żwawą – modłę.

Cena: 52,00 zł

(4) Weisser burgunder 2017 2017, Weingut Schäfer, Pfalz, Niemcy, 12%
Importer: Amazis
Aromaty przyjemne „gęste” i łagodne. Jest miód, mleko, polne zioła i kwiaty, jabłka. W ustach przyjemne, o gładkiej strukturze, dobrze zaakcentowanej kwasowości. Jest trochę rejestrów proplisowych, pestkowych, lekko korzennych (biały pieprz), dojrzało-jabłkowych i propolisowych (delikatny cukier resztkowy). Wino idealnie nada się do królika duszonego w śmietanie.
Cena: 45,00 zł

(4+) Riesling Classic 2017, Weingut Schäfer, Pfalz, Niemcy, 11,5%
Importer: Amazis
Przyjemny, mocno owocowy i cytrusowny riesling. Nuty owoców tropikalnych (ananas, cytryna, brzoskwinia) mieszają się z lekko miodowymi, syropowymi. W ustach miękkie, soczyste, o przyjemnej kragłości, kontrującej kwasowości i delikatnej goryczce. Dużo klasycznego, tropikalnego owocu. Soczyste, przyjemnie układające się w ustach wino. Jak to mawiają, ma „wysoki współczynnik pijalności”.
Cena: 45,00 zł

Mariusz Kap©zyński

Punktacja:
(6) – wybitnie, prawdziwe arcydzieło
(5) – bardzo dobre, wino z dużą klasą
(4) – dobre, interesujące wino
(3) – przyzwoite
(2) – słabe
(1) – omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami
(- lub +) oznacza odjęcie/dodanie nieznacznych „półpunktów”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT