Vinisfera

Winnica Parypa

Winnica Parypa założona została przez Dariusza Parypę w roku 2010. Winnica zlokalizowana jest pod historyczną miejscowością, Byczyną, na wysokości 200-210 m.n.p.m. Krzewy uprawiane są na lekkiej glebie piaszczysto – gliniastej. Wśród odmian uprawia się seyval blanc, st. pepin, aurora, rondo, frontenac, leon millot.

Winnica Parypa założona została przez Dariusza Parypę w roku 2010. Winnica zlokalizowana jest pod historyczną miejscowością, Byczyną, na wysokości 200-210 m.n.p.m. Krzewy uprawiane są na lekkiej glebie piaszczysto – gliniastej. Wśród odmian uprawia się Seyval Blanc, St. Pepin, Aurora, Rondo, Frontenac, Leon Millot.

Pierwszy tysiąc krzewów posadzono w 2010 roku, obecnie w uprawie znajduje się 4000 krzewów na obszarze 1 ha., jednakże, całkowity obszar parceli do zagospodarowania wynosi 3,2 ha. Od roku 2018 wina znajdują się w oficjalnej sprzedaży. Enoturyści mogą liczyć również na inne atrakcje, winnica zlokalizowana jest przy granicy miejscowości o wielowiekowej, interesującej historii, pełnej zabytków, tych lepiej i gorzej potraktowanych przez czas. Wśród nich, w pełni zachowane mury obronne, 3 baszty, 2 kościoły, spichlerz miejski i kaplica. W Byczynie funkcjonuje również izba pamięci w której można lepiej poznać historię tego miasta. Nieopodal, w odległości 8  kilometrów, nad zalewem Biskupice – Brzózki znajduje się replika grodu rycerskiego z czynnie działającym bractwem rycerskim.

Kontakt:

Winnica Parypa
Paruszowicka,
46-220 Byczyna
tel: 602 786 042

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT