Vinisfera

Winnica Zalipie

Winnica Zalipie położona jest 18 km od Krakowa w miejscowości Łososkowice (gmina Kocmyrzów). Pierwsze nasadzenia miały miejsce w 2008 roku. Obecnie powierzchnia zajmuje 0,5 ha.

Winnica Zalipie położona jest 18 km od Krakowa w miejscowości Łososkowice (gmina Kocmyrzów). Pierwsze nasadzenia miały miejsce w 2008 roku. Obecnie powierzchnia zajmuje 0,5 ha. Uprawiane odmiany winorośli to: regent, dornfelder, marechal foch, leon millot, solaris, seyval blanc, sibera. Z winnicy rozciąga się sielski widok – pagórkowatych pól i lasów a samo miejsce usytuowane jest przy Szlaku Architektury Drewnianej (Kościół w Biórkowie Wielkim).


Winnica Zalipie

Właściciele, Mariola i Artur, jeżdżąc kilkanaście lat po różnych winnicach Europy, podpatrując uprawę winorośli i degustując wina, stwierdzili, że czas zająć się winiarstwem. Mariola jest logopedą, Artur z wykształcenia fizjoterapeuta (obecnie strażak), twierdzi iż co kilkanaście lat należy zmieniać całkowicie profil swojej pracy, by móc lepiej się rozwijać. Teraz oboje, jako dobry i sprawdzony duet, pragną tworzyć coraz lepsze wina, by w ten sposób podarować cząstkę siebie innym. Liczą, że ich wino będzie gościć na stołach przyjaciół i znajomych uprzyjemniając Im, te lepsze chwile życia.
Właściciele zapraszają do zwiedzania winnicy, na miejscu jest możliwa degustacja wina, istnieje także możliwość noclegu w domku letniskowym.

Kontakt:
WINNICA ZALIPIE
Artur Kawalec
Mariola Czarnkowska
Łososkowice 64
32-010 Kocmyrzów
tel: 501 424 491
e-mail: arturmariola@op.pl
www.facebook.com/zalipie.winnica

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT