Vinisfera

Winnice Wzgórz Trzebnickich

Winnica Jaksonowice powstała, podobnie jak poprzednia – Winnica Węgrów –  w paśmie Wzgórz Trzebnickich, w miejscowości Jaksonowice, gmina Długołęka, powiat wrocławski, województwo dolnośląskie. Winnica oddalona jest o 2 km od Winnicy Węgrów. Jest to kontynuacja projektu, który otrzymał wspólną nazwę „Winnice Wzgórz Trzebnickich”.

Winnica Jaksonowice powstała, podobnie jak poprzednia – Winnica Węgrów –  w paśmie Wzgórz Trzebnickich, w miejscowości Jaksonowice, gmina Długołęka, powiat wrocławski, województwo dolnośląskie. Winnica oddalona jest o 2 km od Winnicy Węgrów. Jest to kontynuacja projektu, który otrzymał wspólną nazwę „Winnice Wzgórz Trzebnickich
Dane Winnicy Jaksonowice:
Wysokość: 163-178 m.n.p.m.
Skłon południowy z lekkim odchyleniem na zachód.
Nasadzenie wiosna 2009: Pinot Noir 50%, Cabernet Sauvignon 5%, Pinot Gris 15%, Riesling 15%, Chardonay 15%. Wiosną 2010 roku powierzchnia winnicy została powiększona do 3ha. Dosadzono 5 tyś krzewów odmian Gewurztraminer oraz Regent.
Sadzenie odbyło się w sposób maszynowy, dzięki uprzejmości firmy e-sadzonka, przy użyciu profesjonalnej sadzarki do winorośli. Aktualnie na obu winnicach uprawianych jest ponad 15 tys krzewów.

W 2009 roku zrobione zostały pierwsze wina z Winnicy Węgrów. Wina zapowiadają się bardzo dobrze, co potwierdzają wyniki konkursów i opinie na profesjonalnych serwisach winiarskich.

Losy obydwu winnic można śledzić pod tym adresem: www.wzgorzatrzebnickie.pl.

Od roku 2012 winnica ma już oficjalnie w sprzedaży wina z nałożonymi znakami akcyzy. Dostępne jest Rondo Rose 2011 (Srebrny medal EnoExpo 2011) oraz Pinot Gris 2011.

Fot. M. Sierpiński, T. Zawerbny


Kontakt
:
Winnice Wzgórz Trzebnickich
Rafał Wesołowski
Węgrów 22a
55-095 Mirków
tel.: 691 647 042
www.wzgorzatrzebnickie.pl
rafal.wesolowski@wino.org.pl

Zapisz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT